Granty a projekty

 

1. září 2017 jsme na naší škole zahájili projekt Šablony 2 GJKT zaměřený na další vzdělávání pedagogických pracovníků, kariérové poradentství, sdílení zkušeností s pedagogy z jiných škol, podporu žáků ohrožených školním neúspěchem, rozvoj výuky v anglickém jazyce metodou CLIL a zavádění tandemové výuky.

Na základě Rozhodnutí o poskytnutí dotace ž. 16_035/0007911-01 vydaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy dne 6. 11. 2017 bylo rozhodnuto o poskytnutí dotace na tento projekt ve výši 1 401 844 Kč.

 

    Výzva č. 56

Rozhodnutím o poskytnutí dotace ze dne 18. 6. 2015 jsme zahájili práci na projektu Výzvy č. 56 vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pro oblast podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost nazvaném Jazykový pobyt v Cornwallu, Berlíně a Barceloně.
V rámci této výzvy nám byly poskytnuty finanční prostředky pro dotování jazykových pobytů našich žáků a pedagogů

 

 

 

 

EU - peníze SŠ

 

Od 1. 9. 2012 je škola zapojena v projektu EU - peníze SŠ. V rámci tohoto projektu byla rozšířena výuka odborných předmětů v anglickém jazyce, je možné vyučovat zvlášť skupinu matematicky nadaných žáků, probíhá mentoring učitelů školy, vytváří se nové učební materiály a proběhne školení sboru zaměřené na klima školy.

 

 

Projekt H2Ome

 

Mezinárodní projekt H2Ome byl zrealizován v letech 2010 – 2012 díky programu Comenius, který organizuje Národní agentura pro evropské vzdělávací programy. Cílem projektu bylo zapojit studenty do aktivit, které je vzdělají v oblasti ekologie – obnovitelných zdrojů energie, architektury a designu a přinesou jim zkušenosti, které uplatní v dalším životě. Spolupráce probíhala se školami IIS Leonardo da Vinci ve Florencii a Istitut Pere Martell v Tarragoně.

Podporujeme projekt LeTS GO

"The aim of the LeTS Go project, promoted by ISIS Leonardo Da Vinci,
Florence, Italy and coordinated by Pixel, is to promote an effective
application of new technologies to the teaching and learning of foreign
languages".

http://www.leonardo-lets.net/

 

 

Evropa včera a dnes

„Evropa včera a dnes“ je projekt, navazující na předchozí spolupráci našeho Gymnázia J. K. Tyla a belgické střední školy Onze-Lieve-Vrouw_van Loudrescollege v Antverpách – Edegemu ( projekt „ Designing Happiness“ ), a který začal již v roce 2008. Jedná se o velmi zdařilý, opakovaný projekt, o který každý rok jeví zájem mnoho žáků naší školy.

Záměrem tohoto projektu je dlouhodobá mezinárodní spolupráce hodná vybraných studentů obou zmíněných středních škol, interakční osvojení informací historii obou zemí- Belgie a České republiky, politickém dění a kultuře, se zaměřením na město Antverpy, kde sídlí naše partnerská škola a našeho města. Dalším cílem je prohloubení znalostí anglického, případně francouzského a německého jazyka, navázání nových přátelství a v neposlední řadě také důstojná reprezentace města Hradec Králové i celého Královéhradeckého kraje.

Za finanční podporu tohoto projektu děkujeme dotačním programům Královehradeckého kraje a města Hradec Králové.

    

 

FAN v Hradci, aneb když škola ožije módou

V sobotu 18. října 2014 uspořádaly dvě studentky ze třídy III. E Anna Stránská a Natálie Kašparová v prostorách školy módní přehlídku s názvem FAN v Hradci. Akce byla vyvrcholením jejich více než půlročních aktivit, během kterých mapovaly módu v našem městě.
Pořizovaly fotografie zajímavých outfitů v ulicích města. Ty pak pravidelně se souhlasem fotografovaného uveřejňovaly na facebookových stránkách.
Zároveň z vlastní inciativy uspořádaly odpolední bazárek oblečení v královéhradecké kavárně Café na kole. Akce se konala 30. 8. společně s vernisáží výstavy Lidé HK. Ve spolupráci s kinem Centrál uspořádaly 3. 10. módní přehlídku ve foyer kina. Své modely zde představily návrhářky Tereza Otahalíková, Tereza Vu, Awkward Collection a Jana Mikešová – MIK.
Na akci FAN v Hradci představily návštěvníkům své práce studentky studentky VOŠON a SPŠO v Praze – Edita Jansová, Eliška Domlátilová, Dominika Hrubá, Kateřina Mateičková a Trang Lethi.
Celá akce byla pečlivě připravena. Součástí byla i předem nazkoušená choreografie, jež byla dílem studentky Evy Che Tian Wen. Ozvučení se ujal DJ Radim Prokop.
Součástí „módního odpoledne“ byl i bazar s oblečením a volba nejlepšího nafoceného outfitu ze strany návštěvníků.
Akce se setkala s velkým ohlasem jak z řad studentů, tak veřejnosti obecně.
Svým projektem chtěly studentky podpořit zájem mladých lidí o problematiku úrovně odívání a umožnit jim i nahlédnout do zákulisí současných mladých módních návrhářů.
Akce byla uspořádána za podpory města Hradce Králové.
 

Individuální mobilita v Melle

Naše studentka Gabriela Weinerová dostala v rámci projektu "Individuální mobilita v Melle" příležitost prožít dva týdny ve francouzské škole. Její postřehy z pobytu najdete v přiložených souborech.

 

PřílohaVelikost
Projekty roku 2009.pdf151.97 KB
Projekty roku 2010.pdf195.73 KB
Individualni mobilita v Melle - Poitou - Charentes.pdf2.98 MB
Individualni mobilita v Melle - vymenny_pobyt.pdf110.5 KB